1412 TOWHEE ST

Homestead, Florida 33035 · Miami-Dade County · Parcel 1079200070820

$40 457
Assessed Value
$224 000
Market Value
Annual Tax
$15 457
Taxable Value
Ownership
OwnerPATRICIA R NUNEZ
Mailing Address1412 TOWHEE ST HOMESTEAD FL 33035
Property Details
Year Built1981
Living Area1 060 sq ft
Lot Size2 754 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$224 000
Assessed Value$40 457
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 457