1328 BITTERN LN

Homestead, Florida 33035 · Miami-Dade County · Parcel 1079200060560

$42 912
Assessed Value
$233 000
Market Value
Annual Tax
$17 912
Taxable Value
Ownership
OwnerJOSE J TORRES &W MIREYA HOFFMA
Mailing Address1328 BITTERN LN HOMESTEAD FL
Property Details
Year Built1980
Living Area1 174 sq ft
Lot Size2 610 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$233 000
Assessed Value$42 912
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 912