1285 NW 9 ST

Homestead, Florida 33030 · Miami-Dade County · Parcel 1078120190521

$34 665
Assessed Value
$246 568
Market Value
Annual Tax
$9 665
Taxable Value
Ownership
OwnerLUCIA UMANA &
Mailing Address1285 NW 9 ST HOMESTEAD FL 33030
Property Details
Year Built1960
Living Area1 010 sq ft
Lot Size6 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$149 500
Just (Market) Value$246 568
Assessed Value$34 665
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 665