12710 HICKORY RD

North Miami, Florida 33181 · Miami-Dade County · Parcel 0622280170260

$4 104 560
Assessed Value
$4 104 560
Market Value
Annual Tax
$4 079 560
Taxable Value
Ownership
OwnerGABRIELE BELLINI
Mailing Address12710 HICKORY RD NORTH MIAMI FL 33181
Property Details
Year Built2024
Living Area5 284 sq ft
Lot Size9 579 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$1 915 750
Building Value$2 188 810
Just (Market) Value$4 104 560
Assessed Value$4 104 560
Exemptions-$50 722
Taxable Value$4 079 560