12575 PALM RD

North Miami, Florida 33181 · Miami-Dade County · Parcel 0622280100600

$4 096 687
Assessed Value
$4 096 687
Market Value
Annual Tax
$4 096 687
Taxable Value
Ownership
OwnerDESO 1 LLC
Mailing Address12575 PALM RD NORTH MIAMI FL
Property Details
Year Built2024
Living Area6 286 sq ft
Lot Size8 940 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$1 528 740
Building Value$2 567 947
Just (Market) Value$4 096 687
Assessed Value$4 096 687
Taxable Value$4 096 687
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $7 100 000 01