1231 KIA DR

Homestead, Florida 33033 · Miami-Dade County · Parcel 1079170090280

$43 884
Assessed Value
$235 200
Market Value
Annual Tax
$18 884
Taxable Value
Ownership
OwnerDANIEL BETANCOURT
Mailing Address1231 KIA DR HOMESTEAD FL
Property Details
Year Built2006
Living Area1 488 sq ft
Lot Size2 941 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$235 200
Assessed Value$43 884
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 884