10899 SW 72 ST

Unincorporated County, Florida 33173 · Miami-Dade County · Parcel 3040300650010

$3 039 448
Assessed Value
$3 039 448
Market Value
Annual Tax
$3 039 448
Taxable Value
Ownership
OwnerRALGO ON SUNSET LLC
Mailing Address1955 NW 110 AVE MIAMI FL
Property Details
Year Built2024
Living Area2 313 sq ft
Lot Size43 865 sq ft
Use Code026
Valuation Breakdown
Land Value$2 631 900
Building Value$407 548
Just (Market) Value$3 039 448
Assessed Value$3 039 448
Taxable Value$3 039 448
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $7 750 000 30