14883 SW 20TH PL

OCALA, Florida 34481 · Marion County · Parcel 2002-011-044

$31 576
Assessed Value
$116 442
Market Value
Annual Tax
$6 576
Taxable Value
Ownership
OwnerHUNT ATTWOOD A
Mailing Address14883 SW 20TH PL OCALA FL 34481
Property Details
Year Built1984
Living Area950 sq ft
Lot Size20 700 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$23 800
Just (Market) Value$116 442
Assessed Value$31 576
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 576