14180 SW 30TH STREET RD

OCALA, Florida 34481 · Marion County · Parcel 2001-000-001

$41 945
Assessed Value
$79 846
Market Value
Annual Tax
$16 945
Taxable Value
Ownership
OwnerWEST LINDA M
Mailing Address14180 SW 30TH STREET RD OCALA FL 34481
Property Details
Year Built1962
Living Area1 056 sq ft
Lot Size30 492 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$12 197
Just (Market) Value$79 846
Assessed Value$41 945
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 945