100 HICKORY RD

OCALA, Florida 34472 · Marion County · Parcel 9071-0001-09

$308 647
Assessed Value
$308 647
Market Value
Annual Tax
$283 647
Taxable Value
Ownership
OwnerJOHNSON URIAH
Mailing Address100 HICKORY RD OCALA FL 34472
Property Details
Year Built2024
Living Area2 001 sq ft
Lot Size11 745 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$23 000
Building Value$285 647
Just (Market) Value$308 647
Assessed Value$308 647
Exemptions-$50 722
Taxable Value$283 647
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $339 900 02