9421 BALLASTER POINTE LOOP

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606251859

$363 518
Assessed Value
$363 518
Market Value
Annual Tax
$363 518
Taxable Value
Ownership
OwnerPULTE HOME COMPANY LLC
Mailing Address2662 S FALKENBURG RD RIVERVIEW FL 33578
Property Details
Year Built2024
Living Area1 391 sq ft
Lot Size5 713 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$283 618
Just (Market) Value$363 518
Assessed Value$363 518
Taxable Value$363 518
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $10 270 000 05