9420 BARNACLE LN

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606270259

$319 045
Assessed Value
$462 452
Market Value
Annual Tax
$115 618
Taxable Value
Ownership
OwnerCURTIS, DAVID C
Mailing Address9420 BARNACLE LN PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 925 sq ft
Lot Size6 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$372 352
Just (Market) Value$462 452
Assessed Value$319 045
Exemptions-$50 722
Taxable Value$115 618
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $560 500 01
1 de abril de 2024 $10 270 000 05