9410 SHOREBIRD CT

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606273209

$377 131
Assessed Value
$377 131
Market Value
Annual Tax
$352 131
Taxable Value
Ownership
OwnerMCELHINNEY, JAMES ARTHUR
Mailing Address9410 SHOREBIRD CT PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 454 sq ft
Lot Size5 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$297 231
Just (Market) Value$377 131
Assessed Value$377 131
Exemptions-$50 722
Taxable Value$352 131
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $464 200 01
1 de enero de 2024 $994 400 05