9410 BALLASTER POINTE LOOP

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606252659

$420 430
Assessed Value
$420 430
Market Value
Annual Tax
$395 430
Taxable Value
Ownership
OwnerKEWORK, MATTHEW A
Mailing Address9410 BALLASTER POINTE LOOP PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 640 sq ft
Lot Size4 998 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$330 330
Just (Market) Value$420 430
Assessed Value$420 430
Exemptions-$50 722
Taxable Value$395 430
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $100 11
1 de mayo de 2024 $550 400 01