9409 BALLASTER POINTE LOOP

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606251759

$402 471
Assessed Value
$402 471
Market Value
Annual Tax
$402 471
Taxable Value
Ownership
OwnerSANTINI, ROBERT L
Mailing Address9409 BALLASTER POINTE LP PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 640 sq ft
Lot Size5 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$322 571
Just (Market) Value$402 471
Assessed Value$402 471
Taxable Value$402 471
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2025 $421 700 01
1 de marzo de 2024 $1 806 900 05