9370 BALLASTER POINTE LOOP

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606252859

$309 312
Assessed Value
$421 569
Market Value
Annual Tax
$279 312
Taxable Value
Ownership
OwnerSPEAKER, DANIEL
Mailing Address9370 BALLASTER POINTE LOOP PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 640 sq ft
Lot Size4 997 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$331 469
Just (Market) Value$421 569
Assessed Value$309 312
Exemptions-$50 722
Taxable Value$279 312
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $438 100 01