9334 BALLASTER POINTE LOOP

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606253209

$386 902
Assessed Value
$386 902
Market Value
Annual Tax
$386 902
Taxable Value
Ownership
OwnerSIMS, JACK BRIAN
Mailing Address9334 BALLASTER POINTE LOOP PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 542 sq ft
Lot Size4 748 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$307 002
Just (Market) Value$386 902
Assessed Value$386 902
Taxable Value$386 902
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $399 300 03