9330 BALLASTER POINTE LOOP

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606253259

$199 834
Assessed Value
$385 932
Market Value
Annual Tax
$174 834
Taxable Value
Ownership
OwnerDAY, KAREN MARIE
Mailing Address9330 BALLASTER POINTE LOOP PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 542 sq ft
Lot Size4 748 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$306 032
Just (Market) Value$385 932
Assessed Value$199 834
Exemptions-$50 722
Taxable Value$174 834
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $414 300 01