9285 BALLASTER POINTE LOOP

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606250809

$387 127
Assessed Value
$387 127
Market Value
Annual Tax
$387 127
Taxable Value
Ownership
OwnerWALSH, ROBERT J III
Mailing Address9285 BALLASTER POINTE LOOP PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 454 sq ft
Lot Size5 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$297 027
Just (Market) Value$387 127
Assessed Value$387 127
Taxable Value$387 127
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $417 200 01