9238 BARRIER COAST TRL

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606259659

$468 537
Assessed Value
$468 537
Market Value
Annual Tax
$443 537
Taxable Value
Ownership
OwnerGIORDANO, JOSEPH STEPHEN
Mailing Address9238 BARRIER COAST TRL PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 917 sq ft
Lot Size7 646 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$378 437
Just (Market) Value$468 537
Assessed Value$468 537
Exemptions-$50 722
Taxable Value$443 537
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $598 300 01
1 de marzo de 2024 $1 806 900 05