9209 NAUTILUS RUN

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606241659

$485 222
Assessed Value
$485 222
Market Value
Annual Tax
$460 222
Taxable Value
Ownership
OwnerGRAY, KEVIN M
Mailing Address9209 NAUTILUS RUN PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 092 sq ft
Lot Size6 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$405 322
Just (Market) Value$485 222
Assessed Value$485 222
Exemptions-$50 722
Taxable Value$460 222