9195 SANDY BLUFFS CIR

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 651709359

$291 909
Assessed Value
$356 497
Market Value
Annual Tax
$266 909
Taxable Value
Ownership
OwnerTAVERNIER, MICHAEL
Mailing Address9195 SANDY BLUFFS CIR PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 155 sq ft
Lot Size6 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 013
Building Value$281 484
Just (Market) Value$356 497
Assessed Value$291 909
Exemptions-$50 722
Taxable Value$266 909
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $469 300 01