916 61ST AVENUE CIR E

BRADENTON, Florida 34203 · Manatee County · Parcel 6559810855

$157 697
Assessed Value
$275 611
Market Value
Annual Tax
$137 805
Taxable Value
Ownership
OwnerARENAS, JOSE L
Mailing Address918 61ST AVENUE CIR E BRADENTON FL 34203
Property Details
Year Built1979
Living Area1 992 sq ft
Lot Size8 451 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$35 700
Just (Market) Value$275 611
Assessed Value$157 697
Exemptions-$19 892
Taxable Value$137 805