9027 SUNRAY CV

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606254509

$601 338
Assessed Value
$601 338
Market Value
Annual Tax
$601 338
Taxable Value
Ownership
OwnerSHAFFER, DARRELL EUGENE
Mailing Address9027 SUNRAY CV PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 291 sq ft
Lot Size8 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$511 238
Just (Market) Value$601 338
Assessed Value$601 338
Taxable Value$601 338