9010 SUNRAY CV

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606254859

$728 004
Assessed Value
$728 004
Market Value
Annual Tax
$728 004
Taxable Value
Ownership
OwnerHENDRICK, VERONICA A
Mailing Address9010 SUNRAY CV PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area3 496 sq ft
Lot Size12 949 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$95 200
Building Value$632 804
Just (Market) Value$728 004
Assessed Value$728 004
Taxable Value$728 004
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $869 600 01