8949 COASTAL KEY WAY

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606255309

$498 307
Assessed Value
$498 307
Market Value
Annual Tax
$498 307
Taxable Value
Ownership
OwnerCRISTIANO, DEAN P
Mailing Address8949 COASTAL KEY PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 069 sq ft
Lot Size6 300 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$408 207
Just (Market) Value$498 307
Assessed Value$498 307
Taxable Value$498 307
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $589 700 01