8933 WINDLASS CV

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606295559

$399 991
Assessed Value
$399 991
Market Value
Annual Tax
$374 991
Taxable Value
Ownership
OwnerGARDNER, KAREN ROSE
Mailing Address8933 WINDLASS CV PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 497 sq ft
Lot Size8 712 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$66 300
Building Value$333 691
Just (Market) Value$399 991
Assessed Value$399 991
Exemptions-$50 722
Taxable Value$374 991
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $539 700 01
1 de enero de 2024 $318 000 05