8929 COASTAL KEY WAY

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606255559

$528 263
Assessed Value
$528 263
Market Value
Annual Tax
$503 263
Taxable Value
Ownership
OwnerMARTIN, BRIAN
Mailing Address8929 COASTAL KEY WAY PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 066 sq ft
Lot Size7 233 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$438 163
Just (Market) Value$528 263
Assessed Value$528 263
Exemptions-$50 722
Taxable Value$503 263
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $664 200 01