8508 IMPERIAL CIR

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 647113158

$144 580
Assessed Value
$198 350
Market Value
Annual Tax
$119 580
Taxable Value
Ownership
OwnerARTUS, JOY A
Mailing Address8508 IMPERIAL CIR PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built1985
Living Area1 128 sq ft
Lot Size7 057 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$46 750
Just (Market) Value$198 350
Assessed Value$144 580
Exemptions-$25 000
Taxable Value$119 580
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $235 000 01