8246 NEVIS RUN

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 589016859

$957 188
Assessed Value
$1 022 695
Market Value
Annual Tax
Taxable Value
Ownership
OwnerNOTYCE, CONRADO E
Mailing Address8246 NEVIS RUN BRADENTON FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area3 374 sq ft
Lot Size11 880 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$224 825
Building Value$797 870
Just (Market) Value$1 022 695
Assessed Value$957 188
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $1 750 500 01