8179 REDONDA LOOP

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 589010509

$673 290
Assessed Value
$673 290
Market Value
Annual Tax
$673 290
Taxable Value
Ownership
OwnerTAVE, JONATHAN
Mailing Address69 ARLINGTON AVENUE CALDWELL NJ 07006
Property Details
Year Built2024
Living Area2 284 sq ft
Lot Size9 030 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$150 025
Building Value$523 265
Just (Market) Value$673 290
Assessed Value$673 290
Taxable Value$673 290
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $825 000 01