8068 TEA OLIVE TER

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 648208109

$527 978
Assessed Value
$527 978
Market Value
Annual Tax
$527 978
Taxable Value
Ownership
OwnerZEPHYR, PELEGE
Mailing Address8068 TEA OLIVE TER PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 872 sq ft
Lot Size7 125 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$95 200
Building Value$432 778
Just (Market) Value$527 978
Assessed Value$527 978
Taxable Value$527 978
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $578 100 01
1 de marzo de 2024 $180 000 05