8064 TEA OLIVE TER

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 648208159

$400 088
Assessed Value
$400 088
Market Value
Annual Tax
$375 088
Taxable Value
Ownership
OwnerRIDGLEY, TIMOTHY
Mailing Address8064 TEA OLIVE TER PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 898 sq ft
Lot Size7 125 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$95 200
Building Value$304 888
Just (Market) Value$400 088
Assessed Value$400 088
Exemptions-$50 722
Taxable Value$375 088
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $484 200 01