8051 REDONDA LOOP

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 589016509

$967 649
Assessed Value
$967 649
Market Value
Annual Tax
$967 649
Taxable Value
Ownership
OwnerFELICI, LAURIE ANN
Mailing Address8051 REDONDA LOOP LAKEWOOD RANCH FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area2 915 sq ft
Lot Size9 044 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$184 875
Building Value$782 774
Just (Market) Value$967 649
Assessed Value$967 649
Taxable Value$967 649
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $1 306 000 01