8029 TEA OLIVE TER

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 648207209

$361 381
Assessed Value
$361 381
Market Value
Annual Tax
$336 381
Taxable Value
Ownership
OwnerSHEA, JONATHAN
Mailing Address8029 TEA OLIVE TER PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 698 sq ft
Lot Size8 713 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$95 200
Building Value$266 181
Just (Market) Value$361 381
Assessed Value$361 381
Exemptions-$50 722
Taxable Value$336 381
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $90 000 37
1 de febrero de 2024 $466 500 01