8007 REDONDA LOOP

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 589016059

$1 111 532
Assessed Value
$1 111 532
Market Value
Annual Tax
$1 086 532
Taxable Value
Ownership
OwnerSORRENTINI, LUCY
Mailing Address8007 REDONDA LOOP LAKEWOOD RANCH FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area3 554 sq ft
Lot Size9 999 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$184 875
Building Value$926 657
Just (Market) Value$1 111 532
Assessed Value$1 111 532
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 086 532
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $1 383 300 01