7969 BOWSPIRIT WAY

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 588854609

$1 498 984
Assessed Value
$1 498 984
Market Value
Annual Tax
$1 498 984
Taxable Value
Ownership
OwnerSLOAN, DANIEL PETER
Mailing Address7969 BOWSPIRIT WAY LAKEWOOD RANCH FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area3 752 sq ft
Lot Size17 297 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$198 900
Building Value$1 300 084
Just (Market) Value$1 498 984
Assessed Value$1 498 984
Taxable Value$1 498 984
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $2 198 100 01