7958 REDONDA LOOP

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 589015559

$831 986
Assessed Value
$831 986
Market Value
Annual Tax
$831 986
Taxable Value
Ownership
OwnerADAMS, ALLISON
Mailing Address7958 REDONDA LOOP BRADENTON FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area2 915 sq ft
Lot Size9 030 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$150 025
Building Value$681 961
Just (Market) Value$831 986
Assessed Value$831 986
Taxable Value$831 986
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $963 500 01