7908 BOWSPIRIT WAY

LAKEWOOD RANCH, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 588855309

$1 474 807
Assessed Value
$1 474 807
Market Value
Annual Tax
$1 449 807
Taxable Value
Ownership
OwnerBELL, JOHN P
Mailing Address7908 BOWSPIRIT WAY LAKEWOOD RANCH FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area3 752 sq ft
Lot Size16 834 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$173 400
Building Value$1 301 407
Just (Market) Value$1 474 807
Assessed Value$1 474 807
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 449 807
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $2 014 600 01