7470 SEA MANATEE ST

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 650951609

$599 057
Assessed Value
$599 057
Market Value
Annual Tax
$599 057
Taxable Value
Ownership
OwnerDREAM FINDERS HOMES LLC
Mailing Address8529 SOUTHPARK CIR STE 130 ORLANDO FL 32819
Property Details
Year Built2024
Living Area3 099 sq ft
Lot Size7 200 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$110 075
Building Value$488 982
Just (Market) Value$599 057
Assessed Value$599 057
Taxable Value$599 057