708 67TH AVE W

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6495800002

$143 039
Assessed Value
$155 758
Market Value
Annual Tax
$118 039
Taxable Value
Ownership
OwnerMCNURLIN, DONALD R JR
Mailing Address708 67TH AVE W BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1961
Living Area1 196 sq ft
Lot Size14 200 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 025
Just (Market) Value$155 758
Assessed Value$143 039
Exemptions-$25 000
Taxable Value$118 039