7006 113TH CT E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 605310509

$556 613
Assessed Value
$556 613
Market Value
Annual Tax
$531 613
Taxable Value
Ownership
OwnerTOURONY, BRENDA MARIE
Mailing Address7006 113TH CT E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area3 377 sq ft
Lot Size8 791 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 013
Building Value$481 600
Just (Market) Value$556 613
Assessed Value$556 613
Exemptions-$50 722
Taxable Value$531 613
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $629 900 01