6710 36TH AVE E LOT 88

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 673204459

$39 784
Assessed Value
$65 981
Market Value
Annual Tax
$14 784
Taxable Value
Ownership
OwnerYOUNKER, GEORGE W
Mailing Address6710 ELLENTON GILLETTE RD 88 PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built1980
Living Area1 056 sq ft
Lot Size4 356 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$29 750
Just (Market) Value$65 981
Assessed Value$39 784
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 784