6710 36TH AVE E LOT 262

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 673214359

$49 924
Assessed Value
$78 364
Market Value
Annual Tax
$24 924
Taxable Value
Ownership
OwnerBENNETT, VIRGIL W
Mailing Address6710 36TH AVE E 262 PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built1986
Living Area1 424 sq ft
Lot Size4 835 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$29 750
Just (Market) Value$78 364
Assessed Value$49 924
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 924