6710 36TH AVE E LOT 200

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 673210654

$41 432
Assessed Value
$89 927
Market Value
Annual Tax
$16 432
Taxable Value
Ownership
OwnerMORRIS, MARY MILLER
Mailing Address6710 36TH AVE E 200 PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built1981
Living Area1 224 sq ft
Lot Size4 400 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$29 750
Just (Market) Value$89 927
Assessed Value$41 432
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 432