6710 36TH AVE E LOT 100

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 673205050

$28 506
Assessed Value
$62 349
Market Value
Annual Tax
$3 506
Taxable Value
Ownership
OwnerMANLEY, STEPHEN M
Mailing Address6710 36TH AVE E UNIT 100 PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built1981
Living Area960 sq ft
Lot Size4 051 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$29 750
Just (Market) Value$62 349
Assessed Value$28 506
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 506