6617 MARINA DR

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6319700008

$61 049
Assessed Value
$80 044
Market Value
Annual Tax
$40 022
Taxable Value
Ownership
OwnerKOEHLER, DENNIS WAYNE
Mailing AddressPO BOX 6688 BRADENTON FL 34281
Property Details
Year Built1963
Living Area912 sq ft
Lot Size2 788 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$51 000
Just (Market) Value$80 044
Assessed Value$61 049
Exemptions-$21 027
Taxable Value$40 022