6522 NEBRASKA ST

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6341200001

$185 893
Assessed Value
$195 547
Market Value
Annual Tax
$160 893
Taxable Value
Ownership
OwnerBRUNETT, JAMES E
Mailing AddressPO BOX 5159 BRADENTON FL 34281
Property Details
Year Built2024
Living Area1 032 sq ft
Lot Size3 136 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$53 550
Building Value$141 997
Just (Market) Value$195 547
Assessed Value$185 893
Exemptions-$50 722
Taxable Value$160 893