6429 COLUMBIA DR

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6182300001

$134 535
Assessed Value
$180 958
Market Value
Annual Tax
$109 535
Taxable Value
Ownership
OwnerDAVIS, JOANN S
Mailing Address6429 COLUMBIA DR BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1958
Living Area1 470 sq ft
Lot Size7 668 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 100
Just (Market) Value$180 958
Assessed Value$134 535
Exemptions-$25 000
Taxable Value$109 535