6168 MAIDENSTONE WAY

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604502759

$389 306
Assessed Value
$389 306
Market Value
Annual Tax
$364 306
Taxable Value
Ownership
OwnerIARRUSSO, ERICK JAMES
Mailing Address6168 MAIDENSTON WAY PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 544 sq ft
Lot Size8 816 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$61 200
Building Value$328 106
Just (Market) Value$389 306
Assessed Value$389 306
Exemptions-$50 722
Taxable Value$364 306
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $510 800 01